Eğitim kulis Eğitim haberleri son dakika eğitim haberleri eğitimde yaşanan gelişmeler meb ösym kpss haberleri eğitim gazetesi

2013-12-02 16:48:00
Genel

Üstad'ın Talebesinden Dershane Kapatma Girişimine Tepki

Üstad'ın Talebesinden Dershane Kapatma Girişimine Tepki

Üstad Bediüzzaman Hazretleri'nin talebesi Abdülvahid Tabakçı ağabey, milletin kendi imkanlarıyla kurduğu eğitim kurumlarının yasa zoruyla kapatılmak istenmesini eleştirdi.


Tabakçı ağabey: "Bu girişimin hissi hareketlerle yapıldığına inanıyorum.""Cenab-ı Hakk hissi hareket edenleri sıkıntıya duçar kılar.""Bu yapılan zulümdür. Gayretullah'a dokunur."
Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri 'nin talebesi Abdülvahid Tabakçı Ağabey, yasa zoruyla dershane kapatma girişimine tepki gösterdi. Bunu sert sözlerle eleştirdi.
Üstadın talebesi Abdülvahid Tabakçı: 'Bu yapılan zulümdür' VİDEO İÇİN TIKLAYIN
Abdülvahid Tabakçı Ağabey: "Düşüncesiz, tefekkürsüz hissi hareketlerle meydana gelen bir mesele olduğuna vücudumun zerreleriyle inanıyorum. Fakat bu Gayretullah'a dokunur. Yarın bu hissiyatıyla hareket edenlere de Cenab-ı Hakk bir sıkıntıya duçar kılar kanaatindeyim."
Üstad Bediüzzaman Hazretleri'nin talebesi Abdülvahid Tabakçı Ağabey, milletin kendi imkanlarıyla kurduğu eğitim müesseselerini hedef alınmasından büyük üzüntü duyduğunu açıkladı.

Tabakçı Ağabey: "Şu yurtları, şu kolejleri, şu dershaneleri kapatmaya çalışmak zulümdür. Bu kesinlikle bir adam burada zulümdür diye yemin etse günahkar olmaz, ama ihmal etse günahkar olur. Aldırmasa acımasa yine günahkar olur. Çünkü musibet geldi, elinle giderirsen gider, dilinle giderirsen gider. Hiçbir şey yapmazsan kalben buuz etmezsen mesuliyetten kurtulamaz."
Hayatını iman ve Kur'ani'yeye adayan Abdülvahid Tabakçı dershanelerin önemine dikkat çekti:
"İmkanı olandan fazla miktarda bir şey alıyorsa onu meyhaneye harcamıyor, umumhaneye harcamıyor. Doğrudan doğruya fakir çocuklara harcıyor. Onun için onlara Allah razı olsun demek lazım."

Tabakçı Ağabey, yaşatılan sıkıntıya Allah'ın müsaade etmeyeceğini söyledi. 

Abdülvahid Tabakçı: "Bunlarda Allah'lı Peygamber'li Kur'an'lı imanlı insanlar. Bu sıkıntı içinde bu dar düşünce içerisinde onları bunaltanları Allah da bunaltabilir. Bu mübrem bir ihtiyacı hissiyatıyla muamele edenlere de Allah razı olmaz. Allah razı olmadıktan sonrada onun hedefine ulaşmasına Cenab-ı Hakk müsade etmez."
Said Nursi Hazretleri'nin talebesi Abdülvahid Tabakçı Ağabey, öğrenciler için çok büyük bir açığı kapatan dershanelerin kapatılmaması gerektiğini vurguladı.  

Tabakçı: "Çocukluğundan bugüne kadar iman, kur'an hizmetinde kendini parçalayacak kadar bu davada ömrünü harcayan bu muhterem hocamızın da bu günlerdeki ızdırabı gayretullah'a dokunur. bunda hissi hareket edeceklerin çok  aldanacaklarına inanıyorum."